VIZÁŽISTIKA

Říká se, že vizážistika je nový obor. Jak ale můžeme vidět, vizážistikou se zabývali již  staří Egypťané. 

Jejich znalosti líčení, make-upu, výroby vonných mastí či zkušenosti v balzamování daleko přesahovaly to, co asi očekáváme od národa starého přes 4000 let. Za tu dobu bylo mnohé zapomenuto, mnohé znovu objeveno. Vyvíjel se způsob líčení, používané prostředky, ale zůstal hlavní cíl - zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti. 

Krášlily se především ženy, ale dnes nejsou výjimkou ani muži, kteří využijí práci vizážisty. Není zatím běžná praxe, aby mužská část pokolení navštěvovala salony krásy či vyhledávala konzultace. Například ale při focení,či práci před kamerou se ani pánové bez pomoci zkušeného vizážisty a trochy líčení jistě neobejdou.


Současný vizážista pracuje nejen na základě odborných znalostí, ale také na základě dlouholetých zkušeností a intuice vycvičené bohatou praxí.

Barvová typologie (někdy též nazývaná barevná typologie) umožní navrhnout odpovídající barevné schéma líčení.

Znalost korekcí pomůže skrýt drobné nedostatky jak v barevném odstínu pleti či rtů, tak tvarové odchylky či nesymetrie částí obličeje. Mnohdy stačí na první pohled malý zásah, aby se dojem změnil k nepoznání. Líčení je takové malé kouzlení.

Úkolem vizážisty není pomocí hromady kosmetických prostředků, pudrů, rtěnek, řasenek, make-upů, prostě toho všeho, co mají k dispozici, změnit tvář člověka k nepoznání. Úkolem je s minimem prostředků dosáhnout maximálního efektu. (Samozřejmě to neplatí pro různé speciální druhy líčení, jako je divadelní apod.)

Zkušený vizážista vám navrhne váš model líčení pro různé příležitosti, počínaje bleskovým líčením, které vám umožní zdokonalit svůj vzhled během několika málo okamžiků, až po líčení pro speciální příležitosti, jako je fotografování či vystoupení před televizními kamerami.

Vizážista tedy působí především jako poradce, Musí být schopen provést přesný rozbor klienta podle typu jeho obličeje, postavy, účesu, chování, povolání, podle zásad barvové typologie apod., aby mohl doporučit, jaký vzhled a styl se bude hodit právě k němu. Na základě všech informací je po té doporučeno líčení, kosmetika, případná změna barvy a stylu účesu a mnohé další. Zkušený vizážista vás také určitě upozorní na různé chyby a zlozvyky, které na vás kazí celkový dojem. Mnohdy jsou to téměř nepostřehnutelné maličkosti, které ale mají ve výsledku velký vliv.

V našem salonu můžete využít i FACEPAINTING a BODYPAINTING.

STUDIO DE SOINS

Kryštofova 127 (vchod z ulice Pacajevova), Praha 4 - Háje,
149 00
Kosmetika, nehtová modeláž
Tel.: 731 915 808

Pedikúra, nehtová modeláž, prodlužování řas,trvalá na řasy, vizážistika,microblading
Tel.: 604 446 272

Kadeřnictví
Tel.: Romana 731 816 277 ,
Kristina 739 110 636

Masáže relaxační, lymfodrenáž,kineziotejping
Tel.: 603 463 744

studiodesoins@email.cz